RADMILA MANOJLOVIC
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RADMILA MANOJLOVIC

Dobrodosli na najveci srpski forum Radmile Manojlovic
 
HomeŇđŕćčLatest imagesĐĺăčńňđóĽ ńĺĎđčńňóďč

 

 Rada press

Go down 
2 posters
ŔóňîđĎîđóęŕ
Admin
Admin



ÁđîĽ ďîđóęŕ : 544
Registration date : 22.11.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Rada press   Rada press EmptyThu Apr 03, 2008 8:31 am

Ovde postavljajte clanke iz novina i tekstove u kojima je Radmila Manojlovic
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
https://rada.forumsc.net
marta93

marta93


ÁđîĽ ďîđóęŕ : 127
Age : 30
Location : Nish
Registration date : 08.12.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press EmptyWed Apr 09, 2008 4:01 am

Radmila Manojlovic bolja no Ivana Sasic

Mlada folk pevačica Ivana Šašić nije prepoznala hit i kompozitoru Draganu Brajeviću Braji vratila pesmu koja je kasnije dostigla neviđen uspeh! Naime, kako saznaje Kurir iz dobro obaveštenog izvora, reč je o pesmi „Nikada više“, koju je nedavno snimila nova zvezda „Granda“ Radmila Manojlović, kaže naš izvor, koji je insistirao na anonimnosti:
- Kada je Rada čula pesmu kod Braje u studiju, bila je oduševljena melodijom i tekstom - kaže naš sagovornik i dodaje:
- Braja je ispao korektan pa je mladoj „Grandovoj“ zvezdi objasnio da je pesma bila kod njene koleginice Ivane Šašić, te da ju je ova vratila ne prepoznavši se u njoj. Međutim, pesma kao da je trebalo da dođe upravo kod Radmile jer je ona za vrlo kratko vreme postala hit i dospela u sam vrh domaćih top-listi. S obzirom na to da je Šašićka omašila u proceni, sigurno se sada hvata za glavu, jer Manojlovićeva trenutno „ubija“ s tom numerom. Ne samo da je postala hit nego je ubedljivo najtraženija od svih novih pesama mladih zvezda „Granda“, jer se najviše od svih sluša po diskotekama, kafićima i radio-stanicama. Postavlja se pitanje kako Ivana nije poslušala Braju, starog lisca koji ima nos da oseti pesmu koja će biti vrhunska! Ali, verovatno joj nije bilo suđeno. Ipak, Ivana je sada u blagoslovenom stanju, te se u ovom momentu više bavi svojom trudnoćom nego pesmama. Dakle, njoj tek predstoji karijera nakon porođaja - zaključuje naš izvor.
Bilo kako bilo, dok Rada „kupi kajmak“, Ivana može da se raduje prinovi i u međuvremenu uči dečje pesmice, koje će joj u skoroj budućnosti trebati.

Izvor: sajt dnevnog lista Kurir
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
marta93

marta93


ÁđîĽ ďîđóęŕ : 127
Age : 30
Location : Nish
Registration date : 08.12.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press EmptyWed Apr 09, 2008 4:02 am

ESTRADA - RADMILA MANOJLOVIĆ FINALISTA ZVEZDA GRANDA

Pepeljuga iz Četereža

"Čini mi se da me je publika prihvatila zato što sam iskrena. Ne stidim se što sam sa sela, što gajimo koze i ovce i nismo imućni", kaže mlada pevačica koja uporedo sa tezgama po kafanama i na svadbama uspešno daje ispite na Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu

Kad skrenete sa puta za Veliku Planu, potom desno, pa desno, i onda putem 12 kilometara, stižete do Žabara. To je prvo veliko mesto, pre ulaska u Četereže. A u pomenutom selu živi nova Pepeljuga srpske estradne scene - Radmila Manojlović. Baš tako, Pepeljuga. Jer, Rada živi sa ocem, sestrom, bakom i maćehom. Za razliku od bajke, maćeha nije zla, već divna žena Suza koja je prihvatila Radu i njenu sestru Mariju kada im je majka Mirjana preminula. U dvorištu nije parkirana bundeva koja će se jednoga dana pretvoriti u kočiju, već nekoliko krševa koje opravlja pevačicin otac i tako zarađuje dopunski dinar, a sestra je mlađa i u svemu joj pomaže.

Ipak, ova bajka kao i bajka Šarla Perloa, izgleda da će imati srećan kraj. U stvari početak, ako Rada pobedi na takmičenju za novu zvezdu "Granda", što i jeste bio povod za naš razgovor. Mlada pevačica dočekuje nas u dvorištu bez šminke i frizure, i izgleda bolje nego mnoge njene koleginice pod punom "opremom".

Hrpa para za "Gaćice"

Smestili smo se pod debelim hladom vinove loze i nakon upoznavanja sa porodicom Manojlović, počeli razgovor sa Radom. Rođena je 1985. godine u Požarevcu, u horoskopu je Devica, ali tvrdi da ima više odlika Lava koji joj je, kako kaže, izmakao za dva dana. Po hiljaditi put ponavlja da nikada ne bi otišla iz rodnog sela, ali se zbunila kada smo joj postavili pitanje "šta kad postane bogata i slavna"?

- E, pa možda tada - neodlučno odgovara.

Kako saznajemo, Radmilin talenat je primetio tata Rade koji je takođe pevač, ali amater. Njegov sin iz prvog braka peva u "Mega miks bendu".

Već od trećeg razreda vodio me je tata u kafanu, pa su mi onda davali mikrofon u ruke, bila sam prava atrakcija.

Sa ocem Radetom i sestrom Marijom
Obično su majke te koje podržavaju kćerke, a očevi oni koji brane, proveravaju i gunđaju, međutim...

- Mene su podržavala oba roditelja. Tata me nije video samo kao kafansku pevačicu, već kao pevačicu koja radi svadbe, pa makar i pod šatorom, što nije ništa ružno. Ne stidim se da kažem da pevam i na svadbama i u kafanama, samo ne radim one kafane u koje dolaze najveće pijanice. Zna se šta oni traže, oni ne slušaju, takvi ljudi dođu da gledaju.

Rada kroz smeh priča o prvom "šatorskom" iskustvu, koje je po nju bilo poražavajuće.

- Ta tezga je bila u okolini Požarevca, a sa orkestrom je bila i pevačica starija od mene koja je bila vrlo ljubomorna. I ono malo pesama što sam znala da pevam, ona mi nije dala. Stajala sam pored nje kao neki ukras. Kada je jedan momak tražio da otpeva pesmu Dragane Mirković "Kad bi znao kako čeznem", zamolila sam je da to ja uradim, međutim, samo se okrenula i rekla: "Ej, mala, kad budeš znala više pesama, pevaćeš". Tako da sam joj, u stvari, zahvalna jer me je naterala da naučim. Kupila sam deset svezaka, prepisivala od drugih pevačica pesme, slušala ih kako pevaju i naučila. Sada znam oko dve hiljade pesama, mnogo namenskih za svadbe i ispraćaje, pa mogu i sama da radim celo veselje.

A za koju pesmu je zaradila najveći bakšiš? Okrenula se prema ocu koji je spremao roštilj i zavapila:

- Jooj, tata, pa ne znam! Ajž me podseti!

- Na koju si pesmu uzela najveće pare?! - dovikuje tata Rade i i dodaje - Seti se, ćero... Pa na one gaće...

- Jao, jeste, na Goginu pesmu "Gaćice" sam zaradila najviše para! - uzvikuje Rada uz vidno crvenilo na obrazima. - Radili smo ispraćaj u obližnjem selu i traže mi ljudi pesme kao što su "Bisenija, kćeri najmilija", "Mito, bekrijo", i za njih mi daju po 500 do hiljadu dinara. A onda mi jedno društvo naruči pesmu "Gaćice" i tu se razbijem od para. Nisam mogla da zadržim u rukama novčanice od hiljadu dinara, a ne znam koliko ih je bilo od 20 i 50 evra.

I tata i dečko plakali

A za goste - roštilj!
Rada je bukvalno iz škole ušla u kafanu, a i u kafani i u školi bila je najbolji đak. U srednju Ekonomsku školu putovala je svaki dan peške od Četereža do Žabara, a onda autobusom do Velike Plane. Bila je đak generacije, a očekuje da će u oktobru upisati treću godinu na Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu. Na šaljivu provokaciju da je sigurno platila neki ispit (setite se samo afere "Indeks"), ozbiljno je odgovorila:.

- Ma nisam, to je bilo na Pravnom koji je preko puta nas. Prvo i prvo, nemam te pare, drugo, i da imam sigurno ne bih platila ispit kada mogu da ga spremim za dve tri nedelje!

Mlada pevačica nema privilegija na fakultetu, a o sitnim ustupcima govori sa osmehom na licu:

- Jedina privilegija je ta što, kad imam svirke, zamolim profesore za dan, dva odlaganja, čisto da posle tezge dođem sebi i obnovim gradivo. Još kada sam upisala fakultet 2004. godine svi su znali da pevam, jer sam se tada prijavila za one prve "Zvezde Granda" u kojima su prošli Slavica Ćukteraš, Tanja Savić, Darko i ostali. I u tom ciklusu sam daleko dogurala, bila sam među 36 pevača. Od tih 36 došla sam do mesta broj 14. Da sam prošla još jedan krug, snimila bih onaj zajednički koktel album.

Nije je mrzelo da se ponovo prijavi.

- Jedino što sam očekivala od ovog prijavljivanja je da se pojavim na "Pinku". Ali, prođem ti ja prvi krug, pa drugi, treći, a za svaki sam imala spreman govor za ispadanje. Bila sam realna i znala sam da vrlo lako mogu da ispadnem jer je glasanje ipak navijačko. Neće Leskovac glasati za mene kada ima svog predstavnika. Četereže ima 800 stanovnika, od toga je pola u inostranstvu, a druga polovina je opet bila podeljena, pa su neki glasali za mene, a neki za Bucku.

Kao što je javnost osvojila svojom neposrednošću i iskrenošću, Radmila misli da je to i kod publike bio glavni adut.

- Verovatno im se dopalo kako pevam, a zatim i kako izgledam i ponašam se. Čini mi se da me je publika prihvatila zato što sam iskrena, ne libim se da priznam da sam sa sela, ne stidim se toga što nisam imućna i što imam koze i ovce.

Jedna od emisija koja se i dan danas prepričava je ona u kojoj je Saša Ćurčić rekao Radi da se skloni sa scene, jer će je zaprositi ako ostane još malo. Na pomen imena bivšeg fudbalera pevačica se slatko i zagonetno nasmejala, demantujući priču o njegovom udvaranju.

- Ma, on je super lik. Nije mi se udvarao, samo se našalio kada je rekao "beži, inače ću te oženiti". Prišao mi je posle snimanja da mi još jednom čestita na izgledu, ponašanju i pevanju.

Ipak, pitamo se šta bi bilo nakon te emisije da je Radmilin dečko iole ljubomoran. On je sve vreme uz nju u publici, prihvatio je njen poziv, obožavaoce sa kojima se nije lako boriti, i pored oca najveća joj je podrška.

- Moj sadašnji dečko je moja prva ljubav. Sa njim sam dve godine. Pre njega sam u srednjoj školi imala dva dečka sa kojima sam se samo poljubila i oni su sada moji dobri drugovi. Kada smo počeli da se zabavljamo rekla sam mu da sam pevačica, da sam stalno okružena momcima, da ću često biti odsutna... Rekla sam mu ako to ne može da prihvati da ne možemo biti zajedno. Međutim, on je pristao na sve i sada me bodri svim srcem.

Plakao je sa mnom kada smo mislili da ću ispasti iz daljeg takmičenja.

Tada su, u stvari, svi plakali, i Rada i dečko i tata.

- Meni je to bilo sve ili ništa, jer znam koliko sam grcala zbog toga. Koliko je samo moj tata morao da proguta, kao što vidite mi nismo imućni. Četvrtkom, subotom i nedeljom on je od pet na pijaci, a onda dođe kući i vozi mene na svirke ili u Beograd. Na primer, dođemo ujutru u četiri sa svirke, on odspava sat vremena, ode na pijac gde radi ceo dan i sledeće jutro me vozi za Beograd. Veći deo zarade dam tati i sestri, a ono što ostane to je moje. Gledam da uvek ja budem na kraju, jer sestra Marija studira i treba joj plaćati školovanje.

Nisam ljuta na Bucku

Voli životinje
Najveći životni udarac za mladu pevačicu bio je prerana smrt majke Mirjane, 2004. godine. Četrdesetogodišnja Mirjana Manojlović je imala rak grlića materice. Otac Rade je bio i majka i otac. Skoro se oženio Suzanom koja takođe ima sina iz prvog braka i svi žive u dve male kuće u dvorištu. Tu je i Radina baka, inače majka njene majke, koja je prihvatila Suzanu kao rođenu kćerku. Dok priča o porodičnoj tragediji i ocu koji je sve od sebe dao da mu ćerka uspe, Radi se oči pune suzama, a glas podrhtava. Godinu dana dok je majka bolovala, otac i ona su sav zarađeni novac davali na njeno lečenje.

- Na žalost, sve je bilo uzaludno - sa goričinom u glasu kaže pevačica.

- Šta da kažem, sem da tatu volim najviše na svetu. Mama je umrla kada mi je bilo 19 godina i mnogo mi nedostaje. Sad mi je potrebna, da mi da savet, da me uputi. Prvih nekoliko meseci posle sahrane mislila sam da se to nije desilo. Stalno sam je očekivala da se pojavi na vratima, mislila sam da će se vratiti. Nisam mogla da prihvatim istinu, da je jednostavno nema i da je nikada više neću videti. Tek sada vidim koliko mi nedostaje. Koliko puta se zatvorim u sobu i plačem da me ne vidi tata. Zbog toga sam i plakala u "Grandu" dok sam čekala da saznam da li ću proći u prvih pet. Nemanja i ja smo stajali i čekali, i meni se sve skupilo. Razmišljala sam o tome kako bi ona reagovala da je pored mene, šta bi rekla. Bilo mi je užasno teško.

Omiljena pevačica Radmiline pokojne majke bila je Dragana Mirković. Sada je ona Radin uzor, ali ipak najviše voli da peva pesme Silvane Armenulić. I to onda kada se osami i pusti duši oduška.

- Retko se desi da imam vremena da se odmorim. Ne stižem ni da čitam, evo već nekoliko dana pokušavam da čitam knjigu Paola Koelja "11 minuta". Kada pevam, to su pesme "Rane moje, teške rane", "Sama sam", "Majko oprosti" od Silvane. Silvana ima takvu emociju u glasu, da bukvalno plače dok peva, a onda i ja sa njom. Mnoge pesme me podsećaju na majku, u mnogima se pronalazim i sama.

Za svoj izgled Radmila je zahvalna majci prirodi. Ne drži nikave dijete, ne trenira, sem što ponekad ode sa sestrom Marijom na tenis, a kako kaže, može da jede kao provaljena, a da ne dobije ni grama. O garderobi i frizuri sama je vodila računa dok je nisu, kao i druge finaliste, preuzeli stilisti i frizeri iz "Granda". Ne libi se da u kući uzme krpu u ruke kako bi oprala prozore, čisti, pegla i kuva bez problema. Na kraju razgovora, pre nego što nas je tata Rade bukvalno odvukao za postavljen sto, Rada nam je priznala da ju je veoma pogodio Buckin istup na sajtu, gde ju je direktno prozvala, rekavši da je uspeh postigla preko nečijeg kreveta.

- Želim da verujem da ona to nije stvarno mislila. Zamislite šta će narod misliti, da sam spavala sa nekim da bih prošla.! Pa to ne bih u životu uradila, pa da više nikada ne zapevam. Bucka mi se izvinila, ja sam to prihvatila i idemo dalje. Cenim Bucku, a bitno mi je da sam ja svoj san ostvarila.
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
marta93

marta93


ÁđîĽ ďîđóęŕ : 127
Age : 30
Location : Nish
Registration date : 08.12.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press EmptyWed Apr 09, 2008 4:04 am

http://www.turboimagehost.com/p/187618/svetplus_004.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187619/svetplus_005.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187620/svetplus_035.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187621/svetplus_042.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187622/svetplus_044.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187637/svetplus_067.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187623/svetplus_053.jpg.html
http://www.turboimagehost.com/p/187624/svetplus_054.jpg.html
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
marta93

marta93


ÁđîĽ ďîđóęŕ : 127
Age : 30
Location : Nish
Registration date : 08.12.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press EmptyWed Apr 09, 2008 4:05 am

http://img510.imageshack.us/my.php?image=image053iv3.jpg
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
marta93

marta93


ÁđîĽ ďîđóęŕ : 127
Age : 30
Location : Nish
Registration date : 08.12.2007

Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press EmptyWed Apr 09, 2008 4:05 am

Mlada „Zvezda Granda“ Rada Manojlović stavila je tačku na svoju dvogodišnju vezu s 22-godišnjim kolegom s ekonomskog fakulteta, tvrdi izvor Kurira insistirajući na anonimnosti.

- Prema nekim šuškanjima, razlog ovakve Radine odluke je to što njen dragi po svemu sudeći nije bio po volji njenom ocu. Drugi poznavaoci estradnih (ne)prilika pak tvrde da je veza pevačice i dve godine starijeg Darka već odavno u krizi, a kulminaciju problema mogli smo da vidimo na „Grandovom“ festivalu, kada je došlo do rasprave između golupčića - priča naš sagovornik.

- Ipak, veza s kolegom s faksa, koja je trajala godinama, nije pukla tek tako. Mladi Čačanin i Rada su se od starta viđali samo kad im obaveze dozvole, jer je ona pevala i pre nego što je postala popularna. Međutim, kada je mlada folkerka prešla u stan koji je „Grand“ za nju iznajmio u Beogradu, zapostavila je učenje i zaboravila na odlaske u Kragujevac na fakultet, a time su i njihova viđanja postala sve ređa. Iako kažu da je dečko veoma zaljubljen u nju, Manojlovićeva je presekla i odlučila da bude solerka… do daljeg. Možda su joj čelnici matične kuće očitali lekciju iz bontona posle svađe s Darkom pred kolegama na Grand festivalu. On je tada upao u bekstejdž, pozvao je i - rasprava je počela, pa ga je na kraju obezbeđenje izbacilo. A moguće da je Rada konačno poslušala oca, koji je sve vreme tvrdio da ovaj momak nije za nju - zaključuje naš izvor.

Burna dešavanja u svom ljubavnom životu pevačica iz Četereža ne želi da komentariše tvrdeći da je njen privatni život samo njena stvar.
Íŕçŕä íŕ âđő Go down
Sponsored content





Rada press Empty
ĎîđóęŕÍŕńëîâ: Re: Rada press   Rada press Empty

Íŕçŕä íŕ âđő Go down
 
Rada press
Íŕçŕä íŕ âđő 
Ńňđŕíŕ 1 of 1
 Similar topics
-
» RADA FAN CLUB
» Zasto vam se Rada dopala?
» Gde putuje nasa Rada

Permissions in this forum:Íĺ ěîćĺňĺ îäăîâîđčňč íŕ ňĺěĺ ó îâîě ôîđóěó
RADMILA MANOJLOVIC :: NOVOSTI, OBAVEŠTENJA, KOMENTARI-
Ńęî÷č íŕ: