RADMILA MANOJLOVIC

Dobrodosli na najveci srpski forum Radmile Manojlovic

HomeFAQ/

Share | 

Rada press

Go down 
Admin
Admin

: 544
Registration date : 22.11.2007

: Rada press   Thu Apr 03, 2008 8:31 am

Ovde postavljajte clanke iz novina i tekstove u kojima je Radmila Manojlovic
   Go down
  http://rada.forumotion.com
marta93

: 127
Registration date : 08.12.2007

: Re: Rada press   Wed Apr 09, 2008 4:01 am

Radmila Manojlovic bolja no Ivana Sasic

Mlada folk pevaica Ivana ai nije prepoznala hit i kompozitoru Draganu Brajeviu Braji vratila pesmu koja je kasnije dostigla nevien uspeh! Naime, kako saznaje Kurir iz dobro obavetenog izvora, re je o pesmi Nikada vie, koju je nedavno snimila nova zvezda Granda Radmila Manojlovi, kae na izvor, koji je insistirao na anonimnosti:
- Kada je Rada ula pesmu kod Braje u studiju, bila je oduevljena melodijom i tekstom - kae na sagovornik i dodaje:
- Braja je ispao korektan pa je mladoj Grandovoj zvezdi objasnio da je pesma bila kod njene koleginice Ivane ai, te da ju je ova vratila ne prepoznavi se u njoj. Meutim, pesma kao da je trebalo da doe upravo kod Radmile jer je ona za vrlo kratko vreme postala hit i dospela u sam vrh domaih top-listi. S obzirom na to da je aika omaila u proceni, sigurno se sada hvata za glavu, jer Manojlovieva trenutno ubija s tom numerom. Ne samo da je postala hit nego je ubedljivo najtraenija od svih novih pesama mladih zvezda Granda, jer se najvie od svih slua po diskotekama, kafiima i radio-stanicama. Postavlja se pitanje kako Ivana nije posluala Braju, starog lisca koji ima nos da oseti pesmu koja e biti vrhunska! Ali, verovatno joj nije bilo sueno. Ipak, Ivana je sada u blagoslovenom stanju, te se u ovom momentu vie bavi svojom trudnoom nego pesmama. Dakle, njoj tek predstoji karijera nakon poroaja - zakljuuje na izvor.
Bilo kako bilo, dok Rada kupi kajmak, Ivana moe da se raduje prinovi i u meuvremenu ui deje pesmice, koje e joj u skoroj budunosti trebati.

Izvor: sajt dnevnog lista Kurir
   Go down
marta93

: Re: Rada press   Wed Apr 09, 2008 4:02 am

ESTRADA - RADMILA MANOJLOVI FINALISTA ZVEZDA GRANDA

Pepeljuga iz eterea

"ini mi se da me je publika prihvatila zato to sam iskrena. Ne stidim se to sam sa sela, to gajimo koze i ovce i nismo imuni", kae mlada pevaica koja uporedo sa tezgama po kafanama i na svadbama uspeno daje ispite na Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu

Kad skrenete sa puta za Veliku Planu, potom desno, pa desno, i onda putem 12 kilometara, stiete do abara. To je prvo veliko mesto, pre ulaska u eteree. A u pomenutom selu ivi nova Pepeljuga srpske estradne scene - Radmila Manojlovi. Ba tako, Pepeljuga. Jer, Rada ivi sa ocem, sestrom, bakom i maehom. Za razliku od bajke, maeha nije zla, ve divna ena Suza koja je prihvatila Radu i njenu sestru Mariju kada im je majka Mirjana preminula. U dvoritu nije parkirana bundeva koja e se jednoga dana pretvoriti u koiju, ve nekoliko kreva koje opravlja pevaicin otac i tako zarauje dopunski dinar, a sestra je mlaa i u svemu joj pomae.

Ipak, ova bajka kao i bajka arla Perloa, izgleda da e imati srean kraj. U stvari poetak, ako Rada pobedi na takmienju za novu zvezdu "Granda", to i jeste bio povod za na razgovor. Mlada pevaica doekuje nas u dvoritu bez minke i frizure, i izgleda bolje nego mnoge njene koleginice pod punom "opremom".

Hrpa para za "Gaice"

Smestili smo se pod debelim hladom vinove loze i nakon upoznavanja sa porodicom Manojlovi, poeli razgovor sa Radom. Roena je 1985. godine u Poarevcu, u horoskopu je Devica, ali tvrdi da ima vie odlika Lava koji joj je, kako kae, izmakao za dva dana. Po hiljaditi put ponavlja da nikada ne bi otila iz rodnog sela, ali se zbunila kada smo joj postavili pitanje "ta kad postane bogata i slavna"?

- E, pa moda tada - neodluno odgovara.

Kako saznajemo, Radmilin talenat je primetio tata Rade koji je takoe peva, ali amater. Njegov sin iz prvog braka peva u "Mega miks bendu".

Ve od treeg razreda vodio me je tata u kafanu, pa su mi onda davali mikrofon u ruke, bila sam prava atrakcija.

Sa ocem Radetom i sestrom Marijom
Obino su majke te koje podravaju kerke, a oevi oni koji brane, proveravaju i gunaju, meutim...

- Mene su podravala oba roditelja. Tata me nije video samo kao kafansku pevaicu, ve kao pevaicu koja radi svadbe, pa makar i pod atorom, to nije nita runo. Ne stidim se da kaem da pevam i na svadbama i u kafanama, samo ne radim one kafane u koje dolaze najvee pijanice. Zna se ta oni trae, oni ne sluaju, takvi ljudi dou da gledaju.

Rada kroz smeh pria o prvom "atorskom" iskustvu, koje je po nju bilo poraavajue.

- Ta tezga je bila u okolini Poarevca, a sa orkestrom je bila i pevaica starija od mene koja je bila vrlo ljubomorna. I ono malo pesama to sam znala da pevam, ona mi nije dala. Stajala sam pored nje kao neki ukras. Kada je jedan momak traio da otpeva pesmu Dragane Mirkovi "Kad bi znao kako eznem", zamolila sam je da to ja uradim, meutim, samo se okrenula i rekla: "Ej, mala, kad bude znala vie pesama, pevae". Tako da sam joj, u stvari, zahvalna jer me je naterala da nauim. Kupila sam deset svezaka, prepisivala od drugih pevaica pesme, sluala ih kako pevaju i nauila. Sada znam oko dve hiljade pesama, mnogo namenskih za svadbe i ispraaje, pa mogu i sama da radim celo veselje.

A za koju pesmu je zaradila najvei baki? Okrenula se prema ocu koji je spremao rotilj i zavapila:

- Jooj, tata, pa ne znam! Aj me podseti!

- Na koju si pesmu uzela najvee pare?! - dovikuje tata Rade i i dodaje - Seti se, ero... Pa na one gae...

- Jao, jeste, na Goginu pesmu "Gaice" sam zaradila najvie para! - uzvikuje Rada uz vidno crvenilo na obrazima. - Radili smo ispraaj u oblinjem selu i trae mi ljudi pesme kao to su "Bisenija, keri najmilija", "Mito, bekrijo", i za njih mi daju po 500 do hiljadu dinara. A onda mi jedno drutvo narui pesmu "Gaice" i tu se razbijem od para. Nisam mogla da zadrim u rukama novanice od hiljadu dinara, a ne znam koliko ih je bilo od 20 i 50 evra.

I tata i deko plakali

A za goste - rotilj!
Rada je bukvalno iz kole ula u kafanu, a i u kafani i u koli bila je najbolji ak. U srednju Ekonomsku kolu putovala je svaki dan peke od eterea do abara, a onda autobusom do Velike Plane. Bila je ak generacije, a oekuje da e u oktobru upisati treu godinu na Ekonomskom fakultetu u Kragujevcu. Na aljivu provokaciju da je sigurno platila neki ispit (setite se samo afere "Indeks"), ozbiljno je odgovorila:.

- Ma nisam, to je bilo na Pravnom koji je preko puta nas. Prvo i prvo, nemam te pare, drugo, i da imam sigurno ne bih platila ispit kada mogu da ga spremim za dve tri nedelje!

Mlada pevaica nema privilegija na fakultetu, a o sitnim ustupcima govori sa osmehom na licu:

- Jedina privilegija je ta to, kad imam svirke, zamolim profesore za dan, dva odlaganja, isto da posle tezge doem sebi i obnovim gradivo. Jo kada sam upisala fakultet 2004. godine svi su znali da pevam, jer sam se tada prijavila za one prve "Zvezde Granda" u kojima su proli Slavica uktera, Tanja Savi, Darko i ostali. I u tom ciklusu sam daleko dogurala, bila sam meu 36 pevaa. Od tih 36 dola sam do mesta broj 14. Da sam prola jo jedan krug, snimila bih onaj zajedniki koktel album.

Nije je mrzelo da se ponovo prijavi.

- Jedino to sam oekivala od ovog prijavljivanja je da se pojavim na "Pinku". Ali, proem ti ja prvi krug, pa drugi, trei, a za svaki sam imala spreman govor za ispadanje. Bila sam realna i znala sam da vrlo lako mogu da ispadnem jer je glasanje ipak navijako. Nee Leskovac glasati za mene kada ima svog predstavnika. eteree ima 800 stanovnika, od toga je pola u inostranstvu, a druga polovina je opet bila podeljena, pa su neki glasali za mene, a neki za Bucku.

Kao to je javnost osvojila svojom neposrednou i iskrenou, Radmila misli da je to i kod publike bio glavni adut.

- Verovatno im se dopalo kako pevam, a zatim i kako izgledam i ponaam se. ini mi se da me je publika prihvatila zato to sam iskrena, ne libim se da priznam da sam sa sela, ne stidim se toga to nisam imuna i to imam koze i ovce.

Jedna od emisija koja se i dan danas prepriava je ona u kojoj je Saa uri rekao Radi da se skloni sa scene, jer e je zaprositi ako ostane jo malo. Na pomen imena biveg fudbalera pevaica se slatko i zagonetno nasmejala, demantujui priu o njegovom udvaranju.

- Ma, on je super lik. Nije mi se udvarao, samo se naalio kada je rekao "bei, inae u te oeniti". Priao mi je posle snimanja da mi jo jednom estita na izgledu, ponaanju i pevanju.

Ipak, pitamo se ta bi bilo nakon te emisije da je Radmilin deko iole ljubomoran. On je sve vreme uz nju u publici, prihvatio je njen poziv, oboavaoce sa kojima se nije lako boriti, i pored oca najvea joj je podrka.

- Moj sadanji deko je moja prva ljubav. Sa njim sam dve godine. Pre njega sam u srednjoj koli imala dva deka sa kojima sam se samo poljubila i oni su sada moji dobri drugovi. Kada smo poeli da se zabavljamo rekla sam mu da sam pevaica, da sam stalno okruena momcima, da u esto biti odsutna... Rekla sam mu ako to ne moe da prihvati da ne moemo biti zajedno. Meutim, on je pristao na sve i sada me bodri svim srcem.

Plakao je sa mnom kada smo mislili da u ispasti iz daljeg takmienja.

Tada su, u stvari, svi plakali, i Rada i deko i tata.

- Meni je to bilo sve ili nita, jer znam koliko sam grcala zbog toga. Koliko je samo moj tata morao da proguta, kao to vidite mi nismo imuni. etvrtkom, subotom i nedeljom on je od pet na pijaci, a onda doe kui i vozi mene na svirke ili u Beograd. Na primer, doemo ujutru u etiri sa svirke, on odspava sat vremena, ode na pijac gde radi ceo dan i sledee jutro me vozi za Beograd. Vei deo zarade dam tati i sestri, a ono to ostane to je moje. Gledam da uvek ja budem na kraju, jer sestra Marija studira i treba joj plaati kolovanje.

Nisam ljuta na Bucku

Voli ivotinje
Najvei ivotni udarac za mladu pevaicu bio je prerana smrt majke Mirjane, 2004. godine. etrdesetogodinja Mirjana Manojlovi je imala rak grlia materice. Otac Rade je bio i majka i otac. Skoro se oenio Suzanom koja takoe ima sina iz prvog braka i svi ive u dve male kue u dvoritu. Tu je i Radina baka, inae majka njene majke, koja je prihvatila Suzanu kao roenu kerku. Dok pria o porodinoj tragediji i ocu koji je sve od sebe dao da mu erka uspe, Radi se oi pune suzama, a glas podrhtava. Godinu dana dok je majka bolovala, otac i ona su sav zaraeni novac davali na njeno leenje.

- Na alost, sve je bilo uzaludno - sa goriinom u glasu kae pevaica.

- ta da kaem, sem da tatu volim najvie na svetu. Mama je umrla kada mi je bilo 19 godina i mnogo mi nedostaje. Sad mi je potrebna, da mi da savet, da me uputi. Prvih nekoliko meseci posle sahrane mislila sam da se to nije desilo. Stalno sam je oekivala da se pojavi na vratima, mislila sam da e se vratiti. Nisam mogla da prihvatim istinu, da je jednostavno nema i da je nikada vie neu videti. Tek sada vidim koliko mi nedostaje. Koliko puta se zatvorim u sobu i plaem da me ne vidi tata. Zbog toga sam i plakala u "Grandu" dok sam ekala da saznam da li u proi u prvih pet. Nemanja i ja smo stajali i ekali, i meni se sve skupilo. Razmiljala sam o tome kako bi ona reagovala da je pored mene, ta bi rekla. Bilo mi je uasno teko.

Omiljena pevaica Radmiline pokojne majke bila je Dragana Mirkovi. Sada je ona Radin uzor, ali ipak najvie voli da peva pesme Silvane Armenuli. I to onda kada se osami i pusti dui oduka.

- Retko se desi da imam vremena da se odmorim. Ne stiem ni da itam, evo ve nekoliko dana pokuavam da itam knjigu Paola Koelja "11 minuta". Kada pevam, to su pesme "Rane moje, teke rane", "Sama sam", "Majko oprosti" od Silvane. Silvana ima takvu emociju u glasu, da bukvalno plae dok peva, a onda i ja sa njom. Mnoge pesme me podseaju na majku, u mnogima se pronalazim i sama.

Za svoj izgled Radmila je zahvalna majci prirodi. Ne dri nikave dijete, ne trenira, sem to ponekad ode sa sestrom Marijom na tenis, a kako kae, moe da jede kao provaljena, a da ne dobije ni grama. O garderobi i frizuri sama je vodila rauna dok je nisu, kao i druge finaliste, preuzeli stilisti i frizeri iz "Granda". Ne libi se da u kui uzme krpu u ruke kako bi oprala prozore, isti, pegla i kuva bez problema. Na kraju razgovora, pre nego to nas je tata Rade bukvalno odvukao za postavljen sto, Rada nam je priznala da ju je veoma pogodio Buckin istup na sajtu, gde ju je direktno prozvala, rekavi da je uspeh postigla preko neijeg kreveta.

- elim da verujem da ona to nije stvarno mislila. Zamislite ta e narod misliti, da sam spavala sa nekim da bih prola.! Pa to ne bih u ivotu uradila, pa da vie nikada ne zapevam. Bucka mi se izvinila, ja sam to prihvatila i idemo dalje. Cenim Bucku, a bitno mi je da sam ja svoj san ostvarila.
   Go down
marta93

: Re: Rada press   Wed Apr 09, 2008 4:04 am

Go down
marta93

: Re: Rada press   Wed Apr 09, 2008 4:05 am

Go down
marta93

: Re: Rada press   Wed Apr 09, 2008 4:05 am

Mlada Zvezda Granda Rada Manojlovi stavila je taku na svoju dvogodinju vezu s 22-godinjim kolegom s ekonomskog fakulteta, tvrdi izvor Kurira insistirajui na anonimnosti.

- Prema nekim ukanjima, razlog ovakve Radine odluke je to to njen dragi po svemu sudei nije bio po volji njenom ocu. Drugi poznavaoci estradnih (ne)prilika pak tvrde da je veza pevaice i dve godine starijeg Darka ve odavno u krizi, a kulminaciju problema mogli smo da vidimo na Grandovom festivalu, kada je dolo do rasprave izmeu golupia - pria na sagovornik.

- Ipak, veza s kolegom s faksa, koja je trajala godinama, nije pukla tek tako. Mladi aanin i Rada su se od starta viali samo kad im obaveze dozvole, jer je ona pevala i pre nego to je postala popularna. Meutim, kada je mlada folkerka prela u stan koji je Grand za nju iznajmio u Beogradu, zapostavila je uenje i zaboravila na odlaske u Kragujevac na fakultet, a time su i njihova vianja postala sve rea. Iako kau da je deko veoma zaljubljen u nju, Manojlovieva je presekla i odluila da bude solerka do daljeg. Moda su joj elnici matine kue oitali lekciju iz bontona posle svae s Darkom pred kolegama na Grand festivalu. On je tada upao u bekstejd, pozvao je i - rasprava je poela, pa ga je na kraju obezbeenje izbacilo. A mogue da je Rada konano posluala oca, koji je sve vreme tvrdio da ovaj momak nije za nju - zakljuuje na izvor.

Burna deavanja u svom ljubavnom ivotu pevaica iz eterea ne eli da komentarie tvrdei da je njen privatni ivot samo njena stvar.
   Go down
Sponsored content

: Re: Rada press   

Go down

Rada press

1 of 1